جستجوی پیشرفته

خوش آمدید :
مرکز پشتیبانی کلیه محصولات کانون الکترونیک
لطفاً قبل از هرگونه ارسال جدید ، ابتدا جستجو کنید .
جهت استفاده کامل از امکانات انجمن لطفاً ثبت نام کنید .
فروشگاه کانون الکترونیک : www.kanounco.com

نویسنده موضوع: اتوماسیون دما و رطوبت با تایمر دیجیتال مدل 9480  (دفعات بازدید: 3549 بار)

آفلاین مدیرکل انجمن

• Administrator
  • کاربر فعال انجمن
  • ارسال: 247
  • عنوان: +2/-1
    • کانون الکترونیک
 دستگاه تایمرو اتوماسیون دما و رطوبت مدل 9480 :

مجهز به ال سی دی ، با آی سی مگا 8 ، و سنسور DS1820 دارای ترموستات و ترمومتر دیجیتال با دقت نمایش 0.1 درجه ، سنسور رطوبت  HS1101 ، رطوبت سنج دیجیتال دقیق و تایمر با دقت تنظیم و نمایش 1 درصد ، مجهزبه سیستم کالیبره دما و رطوبت بصورت دیجیتال  ، مجهز به آلارم کاهش و افزایش دما بوسیله بازر ، دارای خروجی فن جهت تهویه درزمان  افزایش ناگهانی دما  .  تنظیم دما بصورت حداقل و حداکثر از 0 الی 100 درجه با دقت 0.1 درجه . تنظیم رطوبت بصورت حداقل و حداکثر از 1 الی 100 درصد ، تنظیم تایم روشن و خاموش هر کدام بطور مجزا از 1 ثانیه الی 24 ساعت ، چهار عدد رله در خروجی ، توان خروجی هر رله حداکثر  5  آمپر ( 1000 وات )  . مناسب برای سالنهای قارچ و گلخانه و .... توجه داشته باشید که دستگاه اتوماسیون مدل 9480 همان برد اتوماسیون 9480 میباشد که به همراه ترانس مخصوص داخل جعبه گذاشته شده و سیم کشی های داخلی آن انجام شده و ورودی و خروجی آن 220 ولت میباشد .
===================================
تنظیم حداقل و حداکثر دما با دقت 0.1 درجه ، نمایش دما با دقت 0.1 درجه ، در صورتی که دما از دمای حداقل تنظیمی کمتر شود خروجی فعال شده و زمانی که به دمای حداکثر تنظیمی برسد خروجی خاموش میشود، تنظیم تایم روشن از 1 ثانیه الی 24 ساعت جهت روشن و خاموش کردن هر وسیلهای در زمان های متناوب خاموش و روشن شود ، تنظیم تایم خاموش از 1 ثانیه الی 24 ساعت ،نمایش رطوبت بصورت درصد از 1 الی 100 درصد ، تنظیم حداقل و حداکثر رطوبت از 1 الی 100 درصد ،  اگر رطوبت از حداقل رطوبت تنظیمی کمتر شود خروجی فعال شده و زمانی که به حداکثر رطوبت تنظیمی برسد خروجی قطع میشود  ، درصورتی که دما 2 درجه از دمای حداکثر تنظیمی افزایش یا 2 درجه از دمای حداقل تنظیمی کاهش داشته باشد آلارم دما فعال میشود ، مجهز به سیستم تهویه جهت افزایش ناگهانی دما از دمای حداکثر تنظیمی : توسط این سیستم شما میتوانید دمای مورد نظرتهویه را تنظیم کنید تا اگر دمای دستگاه به هر دلیلی بالاتر از دمای تنظیمی فن شود خروجی فعال شده و فن جهت تهویه روشن شود ، در صورتی که تمایل به استفاده از تایمر نداشته باشید کافیست که تایم روشن را صفر تنظیم کنید .

لینک محصول  http://www.kanounco.com/product_info.php?products_id=165
« آخرين ويرايش: توسط مدیرکل انجمن »
با احترام ، مدیریت انجمن کانون الکترونیک

آفلاین am_al_59

• کاربر جدید
  • *
  • ارسال: 1
  • عنوان: +0/-0
سلام
من با ایمیل فروشگاه شما مکاتبه کردم و سه دستگاه 9480 9481 و 9455 را معرفی کردند که هر سه بسیار شکیل و کارآمد هستند
جسارتاً چون من مشهد هستم و قرار است برادرم برای خرید و پرداخت و تحویل خدمت شما برسه نیازهای خودم را اعلام میکنم تا مرا راهنمایی کنید

1- دستگاه برای گلخانه خانگی با ابعاد 1.5 متر در 1.5 متر در 1 متر می باشد
2- یک کرسی کوچک دارم که حرارت را تأمین می کند و باید در زمان سرد شدن محیط روشن و در زمان گرم شدن محیط خاموش بشه
3- دو عدد لامپ دارم که هردو باید همزمان با یک تایمر قابل تنظیم روشن و خاموش بشن مثلاً در 24 ساعت 10 ساعت روشن 14 ساعت خاموش یا 15 ساعت روشن 9 ساعت خاموش
4- یک بخار ساز هم دارم که برای تنظیم رطوبت باید روشن و خاموش بشه
5- در سقف گلخونم دوتا سوراخ دارم به قطر 15 سانت یکیش برای یک فن کوچک به قطر 15 سانت که هوا رو از داخل میده بیرون و محیط خونه خوش بو میشه و دیگریش را هم به دریچه لوله بخاری توی دیوار وصل کردم که با خروج هوا توسط فن هوای تازه وارد میشه (فن معمولاً روشنه اما اگر یادم بمونه بعد 5 یا 6 ساعت خاموشش میکنم)

من خودم حدس زدم مدل 9480 برای من عالیه و اگر شما موافق باشین همینو میخرم

فقط چند تا پارامتر دیگه هم هست که اگر باشه بسیار عالی میشه

1- چون محیطم خیلی کوچیکه بشه فن رو در هر 24 ساعت فقط به مدت زمان مشخصی مثلاً 6 یا 4 ساعت روشن نگه داشت زیرا برای تعویض هوا کافیه و حرارت محیط هم الکی هدر نمیره
2- دمای مورد نیاز من 26 درجه هست اما اگر بشه در زمان خاموشی چراغ ها که به خروجی تایمر وصل میشن دما رو 2 یا 3 درجه پایین تر آورد هم خیلی عالیه مثلاً وقتی تایمر قراره چراغ هارو روشن کنه دما بین 25 تا 26 باشه و وقتی چراغ ها خاموشن دما 23 تا 24 باشه (الان دارم این کارو دستی انجام میدم)
3- الان زمان روشن و خاموش چراغ هارو توسط یک پریز تایمردار دارم تنظیم میکنم اما مشکل اینه که اگر برق خونه قطع بشه، پس از بازگشت مجدد برق تایمر هم از اول شروع میشه

خواهشمندم در این موارد هم مرا راهنمایی کنید اگر هم امکان اعمال تغییرات در دستگاه باشه که هزینه آن به روی چشم

التماس دعا
« آخرين ويرايش: توسط am_al_59 »

آفلاین مدیرکل انجمن

• Administrator
  • کاربر فعال انجمن
  • ارسال: 247
  • عنوان: +2/-1
    • کانون الکترونیک
سلام دوست عزیز
برای کار شما مدلهای 9480 و 9455 جواب میدهد
تایمر این مدلها بر مبنای ساعت نیست بنابراین با قطع برق مجدد کارش را آغاز میکند البته تنظیمات داخل آی سی ذخیره می شود و نیازی به تنظیم مجدد نیست
خروجی ها هیچ ارتباطی با یکدیگر ندارند و بطور مجزا کار می کنند یعنی اینکه نمی توان تایمر را به ترموستات مرتبط کرد
اگر بخواهید تایمر وابسته به ساعت باشد یعنی سر ساعت کار کند مدلهای 9275 و 9155 جوابگو هستند

موفق باشید
با احترام ، مدیریت انجمن کانون الکترونیک

فیسبوک توئیتر گوگل+